Gotham

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://diziler.tanersenel.com/gotham">
Twitter
Pinterest

Gotham bir Batman hikasi ama bildiğiniz gibi değil. Batman hikayesinin geçtiği şehir Gotham’ı hepiniz bilirsiniz. Her türlü suçun ve her türlü absürt suçlunun barındığı bir şehir olan Gotham’ın nasıl bu hale geldiğini izliyoruz.

Batman  Batman olmadan çok önceki Bruce Wayne’in daha çocukluk yılları. Ailesinin öldürülmesinden sonraki dönem fakat bu hikayenin baş rölünde Bruce Wayne yok. Batman hikayesinde önemli bir role sahip olan komiser James Gordon bu hikayede ana karakter.

James’in etrafında şekillenen hikaye bize Gotham’daki suç dünyasının henüz gelişme aşamasında nasıl bir yer olduğunu ve Batman hikayelerinden tanıdığımız tüm o kötülerin Joker, Penguen, Bulmacacı … nasıl bu hale geldiklerini anlatıyor.

Hikayede özellikle Penguen oldukça önemli bir noktada yer alıyor haklı olarak.  Henüz bir gangsterin yardakçısı konumunda iken bile Penguen ilgi çekici ve “gelecek vaat eden” bir karekter olarak karşımıza çıkıyor.

Bulmacacının Gotham polis departmanında çalışırken bile saçma sapan bulmacalar üretim çevresini rahatsız eden bir tip olduğuna kadar tüm karakterlerin gelecekte nasıl insanlar olacaklarını gösteren güzel bir dizi.

IMDB Puanı: 7.9

Benim Puanım: 7.5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir