Fringe

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://diziler.tanersenel.com/fringe">
Twitter
Pinterest

Bir bilim kurgu dizisi efsanesi Fringe.

Tüm yolcuları gizemli şekilde ölmüş olan bir uçak hava alanına iniş yapar. Fakat uçakta hiç bir hayat belirtisi yoktur. BU olayı araştırırmak için görevlendirilern dedektik Olivia Dunham ortağı ve duygusal yakınlığı bulunan Jonh Scott’ın ölümün eşiğine gelmesi sonrasında bu uçağın gizemini çözmek ve ortağını kurtarmak için yeni yollar arar.

Çözüm arayışındaki Olivia araştırma yaparken bu olayı çözmesine sadece bir dahi olan Walter Bishop’un yardım edebileceğini düşünür. Fakat bir kaç küçük problem vardır. Walter yıllar önce gerçekleşen bir labratuar kazası sonrasında zihinsel dengesini birazcık kaybetmiş ve bir akıl hastanesine yatırılmıştır.

Walter’ın akıl hastanesinden çıkarılmasına ise sadece ve sadece aile üyelerinden birisinin eşliğinde izin verilmektedir. Walter’ın tek aile üyesi ise başını bazı belalara sokmuş ve babasından pek haz etmeyen oğlu Peter Bishop’tur.

Bazı uğraşlar sonucu Olivia, Peter’ı babasını dışarı çıkarmak için ikna eder ama tek bir şart vardır. Walter sadece oğlu ona refakat ettiği sürece dışarda kalabilir. Böylece Olivia Walter ve Peter mecburi olarak 3’lü olarak çalışmaya başlarlar.

Uçak olayı dizinin ana konusu değil. Dizi içerisinde her türden bilim kurgu öğesi mevcut. Teknolojik gelişmeler, silahlar, biyolojik deneyler, paralel evren ve şu an sayamayacağım tüm bilim kurgu öğesini 5 sezon boyunca dizide görebiliyoruz.

Tabi sadece bunlar değil dizinin tamamı boyunca işlenecek olan bir ana konusu da mevcut ama onu söyleyemeyeceğim.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde tahmin edeceğiniz gibi Peter ve Olivia arasında çok ateşli bir aşk da yaşanıyor ve bir süre dizi bu aşk hikayesi etrafında devam etse de izleyeni sıkmıyor.

Her bölümü yeni macera, yeni bir bilim kurgu öğesi ile karşı karşıya kaldığımız bu dizi benim izlenecekler listemdeki ilk 3 diziden birisi. İzlemediyseniz hemen bu yazıyı okuduktan sonra açın ve izleyin derim.

Dizi 5 sezon çekildi ve final yaptı.

IMDB Puanı:8.4

Benim Puanım: 9.5

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir