Frequency

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://diziler.tanersenel.com/frequency">
Twitter
Pinterest

2000 yılında aynı isimle çekilen filmin dizisi olan Frequency’nin konusu kısaca şöyle:

Bir gün gökyüzünde çok uzun yıllar boyunca görülmeyen bir doğa olayı gerçekleşir. Bu sırada evinde otururmakta olan Dedektif Raimy  Sullivan birden babasına ait olan çok eski radyo telsiz cihazından sesler geldiğini farkeder ve telsizin başına geçer. Karşı tarafta yabancı birisi vardır ama sesi tanıdık gelmektedir. Biraz konuştuktan sonra karşıdaki kişi Frank Sullivan olduğunu söyler. Frank Raimy’nin babasının ismidir.

Raimy başta bunun kötü bir şaka olduğunu düşünür çünkü babası yıllar önce ölmüştür. Telsizle biraz daha konuştuktan sonra karşıdaki kişinin 1996 yılında olduğu ve gerçekten de babası Frank Sullivan’ın Raimy ile aynı telsiz cihazı vasıtasıyla konuştuğunu anlar.

İkisi içinde zor bir durumdur çünkü babası konuştukları tarihten kısa bir süre sonra öldürülecektir. Raimy bunu açıklamakta zorlansa da bunu babasına anlatır ve ölümünü engellemek için birbirleriyle bilgileri paylaşırlar.

Sonuçta babası ölümden kurtulur ama zamanda yaptıkları bu değişikliğin yan etkileri vardır. Zaman çizgizisini tamamen bozmuşlardır. Bunu düzeltmek için telsiz aracılığıyla konuşarak çalışmaya başlarlar ve teker teker geçmişte çözülmemiş olayları çözerler.

Dizinin konusu güzel ben beğendim izledim.

Dizi 1 sezon yayınlandı 2. sezon izni çıkar mı bilmiyorum ama izlemeye değer. Tabi öncesinde dizinin esin kaynağı olan 2000 yapımı filmini izlemenizi öneririm.

IMDB Puanı:7.8

Benim Puanım: 7

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir