Dexter

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://diziler.tanersenel.com/dexter">
Twitter
Pinterest

Bu güne kadar ki en sevilen seri katil ile tanışın.  Efsane dizilerim arasındaki Dexter aslında bir adli tıp uzmanı. Ama bazen adaleti kendisi sağlaması gerektiğini düşünerek oldukça cesur hareketler yapıyor.

Dexter 3 yaşında öksüz ve yetim kalan ve evlatlık edinilerek büyütülmüş. Evlat edinen kişi de bir polis memuru. Babası daha küçük yaşlarda Dexter’ın karakterindeki “karanlık” yanı keşfetmiş ve şiddet arzusunu “doğru” yöne kanalize etmesi için onu yetiştirmiş.

Dexter Morgan büyüdüğünde kendine bu arzusunu tatmin edecek gayet güzel bir yol seçmiş. Hem de masum insanlara zarar vermeden. Özellikle cinayet işleyen ve bunun sonucunda adalet sistemindeki açıklardan faydalanarak serbest kalan kişileri kendisine hedef almaya başlar.

Seri katil deyince hepimizin aklına gelen tiplerin aksine Dexter Morgan günlük hayatında gayet sakin, uzlaşmacı ve iyi kalpli ve sempatik bir kişilik.  Hedefini seçip bayılttıktan sonra özenle hazırlığını yapan etrafı kirletmemeye ve delil bırakmamaya özen göstererek “kurbanını” kestiği bölümler gerçekten çok güzel.

Dizi 2006 yılında yayınlanmaya başladı ve tam 8 Sezon devam etti. Her ne kadar kötü bir final yapmış olsa da bitmesine hepimizin üzüldüğü belki bir gün geri döner umuduyla hala beklediğimiz arkadaşımız Dexter’ı kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

IMDB Puanı: 8.9

Benim Puanım: 9.5

You may also like...

1 Response

  1. Ertan dedi ki:

    Evet Taner bey sizi, severek takip ediyoruz yorumlarınız bizim için çok önemli iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir