Daredevil

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://diziler.tanersenel.com/daredevil">
Twitter
Pinterest

Marvel yapımlarına bayılıyorum. Sanırım bu yazacağım ilk Marvel dizisi. Henüz 3 gün önce 3. sezon tüm bölümleri aynı günde yayınlandı ve ben aynı gün tüm bölümlerini izleyip bitirdim.

Matt Murduck küçük yaşta bir kaza geçirerek görme engelli olur. Çok geçmeden boksör olan babası bir şike çetesi tarafından öldürülür. Geçirdiği kazada gözlerini kaybetse de o anda etrafa dökülen bir kimsayal madde ile etkileşime geçerek diğer tüm duyuruları abartılı şekilde gelişmiştir. Herşeyin kokusunu çok uzaktan alıp ayırt edebilir, tüm sesleri duyup ayırt edebilir hatta kalp atışlarınızı duyarak ruh halinizi çözebilir.

Matt kaza geçirdikten sonra uzunca bir süresini klisenin bakımında geçirir. Büyür ve bir avukat olur. En yakın arkadaşı Foggy Nelson ile bir hukuk bürosu açarlar. ilk başlarda işler pek iyi gitmemektedir   Biraz büyüdüğünde babasının ölümüne sebep olan ve New York’un  Hell’s Kitchen bölgesine tamamen hakim olan Kingpin’e karşı  (Wilson Fisk)  bir intikam savaşına başlar. Aynı zamanda geceleri suçlu avına çıkmaya başlar.

Bu arada dizideki başka bir karakter ise Karen Page. Karen’ı True Blood dizisinden tanıdığımız Deborah Ann Wall canlandırıyor. Karen’ın başı belaya girer ve avukatlarımız kendisine yardımcı olur. Daha sonra da büroda ayak işlerini yapan biri olarak işe başlar ama kısa sürede birbirlerine oldukça kaynaşırlar.

Başlarda bu yönünü herkesten saklasa da çok geçmecen arkadaşı Foggy bu durumu öğrenir, tabi bir süre sonra da Karen.

Bir süre sonra adalet savaşçısı Matt Murduck’ın gece savaşları duyulur ve şehirde kendisine Hell’s Kitchen’ın şeytanı Daredevil denilmeye başlar.

Dizide ara ara diğer marvel karakterlerini de görüyoruz. Örneğin bir ara Punisher dizide yer alıyor, sonra Elektra ile Daredevil arasında bir aşk yaşanıyor.  Hatta Netflix ve Marvel işbirliği ile Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist ile birlikte bir macera yaşadıkları ortak sezon olan The Defenders bile çekildi.

Başta dediğim gibi ben Marvel ve Dc’s yapımlarını çok severek izliyorum. Size de tavsiye edeceğim bir dizi Daredevil.

IMDB Puanı:9.5

Benim Puanım: 9

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir