Breaking Bad

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://diziler.tanersenel.com/breaking-bad">
Twitter
Pinterest

Bu bloğumda bahsedeceğim ilk efsane dizi. Breaking Bad 50 yaşında bir kimya öğretmeni Walter. Bir okulda kimya öğretmenliği yapıyor ama ailesini geçindirmekte bayağı zorlanıyor. Bu yetmezmiş gibi bir de üzerine masraflı bir tedavi gerektiren kanser teşhisi konulunca para kazanmanın yollarını arıyor.

Tam da bu dönemde eski öğrencilerinden Jesse Pinkman ile karşılaşan Walter Jesse’nin uyuşturucu satıcısı olduğu hem de çok kaliteli bir uyuşturucuyu üreten “Aşçı” olduğunu öğreniyor.

Öleceğini düşünen Walter ailesine o yokken yetecek kadar parayı biriktirmek için öğrencisi Jesse gibi bir “Aşçı” olmaya karar veriyor ama deneyimli kimyacı piyasada görülen en “kaliteli” uyuşturucuyu üretmeye başlıyor.

Zamanla işte ustalaşan Walter durur mu “Aşçı”lıktan satıcılığa geçerek tüm parayı ortağı Jesse Pinkman ile birlikte kazanacakları yollar ve yöntemlere başvuruyor.

İlk Başlarda tabiki işi ellerine yüzlerine bulaştırsalarda girdikleri bu oyunun kurallarına göre oynamayı öğreniyorlar.

Dahasını anlatmayayım ama dizi gerçekten efsane diziler arasında. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Kendi halinde mülayim bir kimya öğretmeninin geçirdiği evrimi adım adım izlemek çok heyecan vericiydi.

 

Şöyle güzel bir video hazırlamışlar ama Spoiler içeriyor isterseniz izleyin. Türkçe altyazılı.

 

IMDB Puanı: 9.5

Benim Puanım: 9.5

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir