Blindspot

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
https://diziler.tanersenel.com/blindspot">
Twitter
Pinterest

Times meydanında şüpheli bir bavul bulunması ile güzel bir giriş yapılmış. Polisler şüpheli bavulun etrafını boşaltırlar ve ne yapacaklarını beklerler iken bavulun içerisinden tüm vücudu dövmelerle kaplanmış çırılçıplak canlı bir kadın çıkar. Bavuldan çıkan kadının vücudundaki dövmelerden birinde FBI ajanı Kurt Weller’in ismi de vardır. Böylece hemen ajana haber verilir ve bu dövmeli kadının gizemi çözülmeye çalışılır.

Kadını oraya kim neden bırakmış, neden bir bavulun içinde bırakmış, dövmelerin anlamı ne, neden Kurt Weller’ın ismi bu dövmelerden birinde var bir çok soru işareti ile başlayan bir dizi. Fakat bu sorulara cevap bulmak oldukça zordur çünkü kadın kendine ve oraya nasıl geldiğine dair hiç bir şey hatırlamamaktadır.

Böylece kendisi “Jane Doe” adıyla kayıtlara geçer ve FBI merkezine götürülür.  (kimliği bilinmeyenlere Amerika’da erkek ise John Doe kadın ise Jane Doe takma adı verilir)

Kadıının gizemi çözülmeye çalışılırken aslında daha büyük bir planla karşı karşıya kaldıklarını anlamaları uzun sürmez. Zira kadının vücudunda bulunan dövmeler daha önce yaşanan veya yakın zamanda yaşanacak olaylarla ilgili ipuçları içermektedir.

FBI ajanı Kurt Weller hem kadının gizemini hemde dövmelerdeki ipuçlarını çözmeye çalışır.  Kadın ve Kurt Weller arasındaki bağlantı nedir neden onun ismi dövmelerde vardır bir süre sonra açıklığa kavuşuyor.

Dizi güzel akıcı şekilde devam ediyor. Tabi yine bu dizinin bir yerinde aşk ve hatta aşklar da var.

Akıcı polisiye – gizem tarzı dizi sevenlere önerebilirim.

IMDB Puanı:8.0

Benim Puanım: 7.5

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir